środa, 25 czerwca 2014

30 dni z książkami: dni 16-20

Jakiś czas temu na wielu blogach popularna była akcja 30 dni z książkami. Wtedy nie włączyłam się w nią, ale na tyle mi się podoba, że postanowiłam spróbować :) Nie będę codziennie dodawać nowej notki z jedną tylko książką, ale w każdą środę pojawi się zbiorczy post z 5 dni. Podejrzewam, że nie uda mi się ograniczyć do przypisania tylko jednej książki do każdego punktu :) Mam nadzieję, że pozytywnie odbierzecie mój challenge, a może nawet sami odpowiecie na pytania w komentarzach :D

Dzień 16 - Ulubiona żeńska bohaterka
Trudno mi podać jeden przykład ulubionej bohaterki, ale zauważyłam, że najbardziej lubię te, które niczego się nie boją, są odważne, mają przysłowiowe jaja i nie użalają się nad sobą. Wiadomo, mają chwile słabości, ale nie jest to denerwujące. Być może dlatego,że sama chciałabym być taka jak one... Jeśli miałabym podać przykład, to byłyby to Katniss z "Igrzysk śmierci" i Rose z "Akademii wampirów".

Dzień 17 - Ulubiony cytat z ulubionej książki
Kolejne trudne pytanie :) Nie mam ulubionego cytatu, ale przytoczę tu kilka, które mi się spodobały podczas lektury moich ulubionych książek:

Miasto kości:

" [Czarownica]: Czytałam w twoich fusach od herbaty, pamiętasz, Nocny Łowco? Nie zakochałeś się jeszcze w niewłaściwej osobie?
   [J}: Niestety, Damo Nieba, moją jedyną prawdziwą miłością pozostaję ja sam.
   [Cz]: Przynajmniej nie martwisz się odrzuceniem, chłopcze.
   [J]: Niekoniecznie. Od czasu do czasu sam się odtrącam, żeby było ciekawiej."

Krąg:
                                    "W obliczu śmierci wszyscy jesteśmy samotni."

Gwiazd naszych wina:

"Na tym świecie jest tylko jedna rzecz okropniejsza niż umieranie na raka w wieku szesnastu lat, a jest nią posiadanie dziecka, które na tego raka umiera."


Dzień 18 - Książka, która cię rozczarowała

Zacisze 13 - Olga Rudnicka
Powieść ta okazała się totalnym gniotem, choć miałam nadzieję, że będzie całkiem inaczej. Czytałam inne książki Rudnickiej i miło je wspominam, szczególnie "Cichego wielbiciela" i na tej kompletnie się zawiodłam. 
Dzień 19 - Ulubiona zekranizowana książka

W pierścieniu ognia - Suzanne Collins
Uwielbiam ten film! Zresztą tak samo jak książkę. Podobał mi się ciut bardziej niż ekranizacja "Igrzysk...", może dlatego, że oglądałam go w kinie. Gorąco polecam :) 

Dzień 20 - Ulubiony romans

Gwiazd naszych wina - John Green
Nie czytam romansów, ale lubię wątki romantyczne w powieściach. GNW raczej nie można nazwać romansem, ale relację pomiędzy Hazel i Augustusem uwielbiam, więc pozwolę sobie wybrać właśnie tę powieść.
Na dzisiaj to tyle, mam nadzieję, że miło spędziliście tu tych kilka chwil:) 

1 komentarz:

  1. Też lubię najbardziej takie bohaterki, jakie opisałaś. Zawsze można liczyć, że nie umrze się z nudów :) A cytat z Miasta kości? Jeden z moich ulubionych ;) Czekam na kolejne posty :)

    OdpowiedzUsuń