sobota, 11 sierpnia 2012

P.C.Cast + Kristin Cast "Wybrana"

Autor: P.C.Cast, Kristin Cast
Tytuł: Wybrana
Seria: Dom Nocy tom 3
Oryginalny tytuł: Chosen
Wydawnictwo: Książnica
Liczba stron: 293
Rok wydania: 2008

Po raz kolejny miałam okazję wybrać się do Domu Nocy czyli do szkoły dla przyszłych wampirów. Po emocjonującym zakończeniu "Zdradzonej" mogłam poznać ciąg dalszy przygód Zoey - wyjątkowej, bardzo zdolnej, obdarzonej niezwykłymi mocami nastolatki.

Po rozwikłaniu zagadki tajemniczych zaginięć i śmierci jej dawnych znajomych, z którymi chodziła do szkoły przed Naznaczeniem Zoey nie czuje się spokojnie i bezpiecznie. Przeciwnie. Ma jeszcze więcej problemów, które stara się rozwiązać. Jej najlepsza przyjaciółka Stevie Rae nie jest tym, kim była wcześniej. Dlatego najzdolniejsza adeptka stara się jej pomóc wrócić do dawnego życia, do poprzedniej postaci. Ale Stevie Rae nie jest taka chętna. Pogodziła się już z tym, czym jest i tylko długie rozmowy i przekonywania mogą zmienić jej decyzję, sprawić, aby znowu chciała wrócić do normalności.

Następną sprawą są jej chłopcy. Tak. Ma trzech chłopaków i nie wie, którego wybrać. Jakiego wyboru dokona? Czy będzie to jej pierwsza miłość, Heath, z którym jest Skojarzona, czy Erik - zdolny, przystojny, popularny i uczynny chłopak, w którym zaczyna się zakochiwać? A może Loren - dorosły mężczyzna, dojrzały wampir, przy którym czuje się jak prawdziwa kobieta? Decyzja jest bardzo trudna.

Na dodatek musi to robić poza wiedzą Neferet, jej mentorki, której nie ufa. Wampirzyca nie może poznać prawdy, bo wtedy doszłoby do tragedii. Musi to ukrywać również przed przyjaciółmi, w których umysłach Neferet mogłaby odczytać prawdę.

Dochodzi także do nieszczęśliwych wypadków - dorosłe wampiry są brutalnie mordowane. Czy na pewno są to przypadki? Zoey razem z Afrodytą, której umysł jest także zamknięty przed starszą kapłanką stara się przywrócić dawny ład.

Kolejne moje spotkanie z Domem Nocy. Kolejne miło spędzone chwile. Jak na razie całą tą serią jestem zachwycona i mam nadzieję, że się to nie zmieni. Jak widać wiele się w niej dzieje, ale nie czułam przesytu, wszystko działo się w swoim czasie. Głównym wątkiem w tej części są problemy Zoey, a mianowicie jej miłosne rozterki oraz Stevie Rae, więc niektórym może się to nie spodobać, ale mnie to nie przeszkadzało.

Jeżeli chodzi o Zoey, to nie mam jej prawie nic do zarzucenia. Może tylko to, że czasami się głupio zachowywała, to znaczy, że na przykład w jakiejś sytuacji mówiła jakieś bzdury.

Takim udziwnieniem było też to, że Afrodyta dostała nowe moce od bogini Nyks, dla mnie było to tak jakoś na siłę dodane i szczerze mówiąc można się było bez tego obyć.

Zakończenie jak zwykle w najlepszym momencie, kiedy wszystko się niby wyjaśnia i jednocześnie bardziej komplikuje, więc teraz poluję na kolejną część, aby dowiedzieć się co dalej.

Ocena: 4/5, 8/10

Seria Dom Nocy: 
1. Naznaczona
2. Zdradzona RECENZJA
3. Wybrana
4. Nieposkromiona
5. Osaczona
6. Kuszona
7. Spalona
8. Przebudzona
9. Przeznaczona   

8 komentarzy:

 1. Hm, mi się podobała, przeczytałam do 4 książki włącznie, ale jak na razie muszę od niej odpocząć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. każdą część z tego cyklu miło wspominam :)
  muszę w końcu wygospodarować czas na dziewiąty tom :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety zupełnie nie dla mnie ta seria - nie przepadam za autorkami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po trzeciej części się podałam. Ta seria jednak nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja na razie przeczytałam 6 tomów, i chwilowo od paranormali odpoczywam ;) Ta seria jest bardzo ciekawa, tylko od pewnego czasu mam wrażenie, że będzie się ciągnąć w nieskończoność... Ale przynajmniej widać, że autorki mają wielką wyobraźnię xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam wszystkie książki do Przebudzonej.
  Przede mną jeszcze Przeznaczona;)
  Pozdrawiam!
  Wpadnij do mnie!

  OdpowiedzUsuń