poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Aleksandra Więcka - Być jak gwiazda. Moda, uroda i styl

Autor: Aleksandra Więcka
Tytuł: Być jak gwiazda. Moda, uroda i styl
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 225
Rok wydania: 2008Powyższa książka to poradnik dla wszystkich kobiet, jak w prosty sposób zadbać o siebie i czuć się cudownie, seksownie i wyjątkowo. Jest to ogromne kompendium wiedzy na ten temat, można znaleźć tu wiele ciekawostek i porad.

Podzielona jest na rozdziały i podrozdziały. Pierwszy to historia kanonów piękna i słowa, które mają nas dowartościować. Dalej zaczynają się fachowe wskazówki dotyczące makijażu: jak malować się w zależności od typu urody, kształtu twarzy, wieku. Na zdjęciach i ilustracjach przedstawione jest, jak ładnie się pomalować, jakich pędzli i innych akcesoriów używać, aby makijaż był efektowny i trwały. Następnie omówione są typy figur od klepsydry po gruszkę z radami, jak dobierać ubrania, aby schować to co chcemy ukryć i wyeksponować to co mamy najlepsze. Potem możemy nauczyć się, jak zadbać o włosy, biust, brzuch czy nogi.

Jest napisana prostym, przystępnym językiem, bez sformułowań rodem z Wikipedii. Każda kobieta otrzyma zrozumiałe rady. Nie jest to jednak styl prostacki czy zbyt kolokwialny.

Dla mnie całkowicie poprawna pozycja. Podoba mi się to, że autorka za podstawową rzecz stawia akceptację samej siebie, posiadanie poczucia własnej wartości. Nie jest to książka, która mówi nam, że jeśli ubierzemy się w drogie ciuchy czy zmienimy image to będziemy wyglądać wspaniale. Musimy pomyśleć: "Wyglądam i czuję się super!".

Myślę jednak, że większość z porad przedstawionych w tym poradniku osoby wytrwałe znajdą w sieci. Dla chcącego nic trudnego, prawda? Autorka nie odkryła jakichś cudownych metod, dla osoby, która interesuje się modą i kosmetykami będzie to tylko zbiór tego co już wie. Ale dla osoby, która dopiero zaczyna się tym interesować lub chce coś w sobie zmienić, a nie wie jak zacząć jest to idealna pozycja.

Książka ma bardzo ładne wydanie, jest duża, więc zdjęcia są przejrzyste, widać wszystkie detale. Bardzo dobrze nadaje się na prezent, choć uważam, że jest zbyt droga. Myślę, że powinna kosztować dziesięć, piętnaście złotych mniej, ponieważ w tej cenie możemy znaleźć upominki, które bardziej zainteresują osobę obdarowywaną.

Podsumowując poradnik dobry, wszystko zostało przekazane w sposób wyczerpujący - nic dodać, nic ująć. Czy warto przeczytać? Wybór zostawiam Wam, ale myślę, że fajnie mieć coś takiego w swojej kobiecej biblioteczce.

Ocena:  8/10

8 komentarzy:

 1. Nie przepadam za poradnikami niestety i rzadko udaje się mnie na nie namówić. Tym razem pass....

  OdpowiedzUsuń
 2. sama pewnie nie kupię, ale jakby książka wpadła mi w ręce to chętnie przejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. raczej nie sięgnę po tę książkę, bo i po co? ;]
  pełno rad mamy w sieci ;]

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka raczej nie dla mnie, choć przejrzeć bym mogła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka z pewnością przydatna, ale jakoś mało się przejmuje swoim wyglądem :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny poradnik, często przeglądam tego typu książki w Empiku ;P
  Chętnie bym ujrzała ten na swojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się zdanie: "wyglądam i czuję się super"- tylko ja je odwrócę - czuję się super i wyglądam
  (też super). :)

  OdpowiedzUsuń