niedziela, 22 stycznia 2012

John Flanagan - Zwiadowcy. Oblężenie Macindaw

Seria: Zwiadowcy tom 6
Tytuł: Oblężenie Macindaw
Autor: John Flanagan
Tytuł oryginału: Rangers Apprentice. The Siege of Macindaw
Liczba stron: 392
Wydawnictwo: Jaguar














"Oblężenie Macindaw" to szósta część z 10 które do tej pory wydano z serii "Zwiadowcy". Jej głównym bohaterem jest Will Treaty, który jest doskonałym zwiadowcą. Właściwie kim jest zwiadowca? Według ludności to tajemnicza, straszna postać, która umie posługiwać się magią, potrafi nawet stawać się niewidzialna. W rzeczywistości są to zwykli ludzie którzy dzięki latom treningów i innych sztuczek potrafią wtapiać się w tło, doskonale strzelają z łuku. Działają z polecenia króla, zawsze w służbie państwu. Moim zdaniem są to trochę szpiedzy, trochę "tajne służby".

W tej części Will nadal próbuje stawić czoło Kerenowi- zdrajcy, który na ziemie ich kraju chce zesłać Scottów. Księga szósta jest kontynuacją dokładnie tego, co działo się w części piątej (Czarnoksiężnik z północy), więc polecałabym zacząć właśnie od niej. A najlepiej od części I - "Ruiny Gorlanu" - tam zaczyna się przygoda Willa.

Jak i pozostałe części, "Oblężenie Macindaw" nie nudzi, autor pisze na tym samym poziomie co wcześniej. Akcja jest wartka, ciągle coś się dzieje. Jest to jedna z tych książek, które nie pozwalają nam od siebie odejść, dopóki jej nie skończymy.

Seria "Zwiadowcy" jest naprawdę godna polecenia, jest jedną z moich ulubionych. Nie mogę się już doczekać, kiedy przeczytam kolejne części.
Polecam!

Ocena: 10/10

Seria Zwiadowcy:
1. Ruiny Gorlanu
2. Płonący most
3. Ziemia skuta lodem
4. Bitwa o Skandię
5. Czarnoksiężnik z Północy
6. Oblężenie Macindaw
7. Okup za Eraka RECENZJA
8. Królowie Clonmelu RECENZJA
9. Halt w niebezpieczeństwie
10. Cesarz Nihon-Ja
11. Zaginione opowieści

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz