niedziela, 29 stycznia 2012

Rachel Hawthorne - Blask księżyca

Autor: Rachel Hawthorne
Tytuł: Blask księżyca
Seria: Strażnicy Nocy tom 1
Oryginalny tytuł: Dark Guardian: Moonlight
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 271


Z tyłu na okładce jest napisane: "Ona i ich dwóch. Musi wybrać, który z nich jest jej bratnią duszą. I tak jak ona czuje zew blasku księżyca...". Hmmm, to brzmi trochę jak opis Pamiętników Wampirów. Jednak więcej podobieństw nie widzę.

Główną bohaterką jest Kayla - siedemnastolatka, która jest przewodniczką tzn, oprowadza grupy turystów po lesie. W tym lesie zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach jej rodzice i dziewczyna chce poznać prawdę i zmierzyć się ze swoimi lękami. Oczywiście zakochuje się w Lucasie - nieziemsko przystojnym chłopaku, bardzo tajemniczym i niedostępnym. Jak potoczą się ich losy? Przekonajcie się sami, ale zaznaczę, że niestety wadą tej książki jest to, że jest bardzo przewidywalna. Już od samego początku możemy domyślić się jak mniej więcej będzie wyglądało zakończenie. Większość zdradza prolog.

Uwaga skupiona jest właściwie tylko na głównej bohaterce, inne postacie stanowią tylko jakby takie tło. Jednak nie pomijajmy ich całkowicie, ponieważ w następnych częściach już kto inny jest narratorem, np w części drugiej jest nim Lindsey - najlepsza przyjaciółka Kayli.

Jest to książka dla osób którym już znudziły się wampiry. Głównym motywem są wilkołaki, a właściwie zmiennokształtni, bo określenia "wilkołaki" nie lubią. Prowadzą ludzki tryb życia, ale niektóre jego elementy są takie jak u wilków na przykład związują się w pary na całe życie, toczą pojedynki o rolę przywódcy w grupie.

Powieść mogłaby być trochę grubsza, bo wszystko dzieje się trochę zbyt szybko. Teoretycznie nie jest strasznie cienka - bo ma prawie 300 stron - ale czcionka jest duuża przez co książka jest "pogrubiona".
Szczerze, to nie wiem co myśleć o tej książce. Ogólnie historia jest ciekawa i polecam ją miłośnikom romansów z różnymi stworami w tle. Jeżeli chodzi o mnie to na pewno dam szansę drugiej części, może będzie lepsza, a poza tym jestem ciekawa co będzie dalej.

Ocena: 6/10

Seria Strażnicy Nocy:
1. Blask Księżyca
2. Pełnia Księżyca
3. Nów Księżyca
4. Cień Księżyca

5 komentarzy:

 1. Recenzja mało pozytywna, ale jednak już od dłuższego czasu chcą tą książkę przeczytać i tak też zrobię. Oczywiście jeżeli będę miała okazję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja osobiście się trochę na tej książce zawiodłam, ale nie znaczy to, że jej nie polecam, jak napisałam z chęcią zabiorę się za następną część.
  Jak przeczytasz to napisz, jakie były Twoje wrażenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może jak mi wpadnie w ręce to przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam tę książkę. Miła, przyjemna, szybko się czyta. miła odskocznia :)

  OdpowiedzUsuń