piątek, 27 kwietnia 2012

Blogowa zabawa dla moli książkowych

Do zabawy zostałam zaproszona przez Sol, której bardzo dziękuję. Większość moich odpowiedzi jest podobna do Waszych, ale może dowiecie się o mnie czegoś nowego.1. O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?
Najchętniej czytam wieczorem, wtedy łapię najlepszy nastrój do czytania i najbardziej się skupiam. Lubię też czasem poczytać rano, jak tylko się obudzę, ale tylko wtedy, kiedy nie idę do szkoły:) Ale ogólnie to czytam wtedy, kiedy tylko mam ochotę i chwilę czasu.

2. Gdzie czytasz?
W domu czytam w 90% przypadków, w innych miejscach nie zawsze mogę się skupić. Czasami czytam w szkole na luźnych lekcjach:)

3. W jakiej pozycji najchętniej czytasz?
W pozycji półleżącej - na moim łóżku opieram się o zagłówek, wyciągam nóżki.... Tak mi najwygodniej. Nie lubię czytać leżąc na brzuchu czy siedząc.

4. Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?
Paranormale i kryminały, raz na jakiś czas lubię odskoczyć do powieści obyczajowych. Ale jestem otwarta na większość rodzajów.

5. Jaką książkę ostatnio kupiłaś albo dostałaś?
 Wstyd się przyznać, ale nie pamiętam, ponieważ rzadko kupuję/ dostaję książki. Ale myślę, że była to jakaś książka do szkoły. To chyba też się liczy?

6. Co czytałaś ostatnio?
Ruth Newman "Bal absolwentów". Niedługo pojawi się recenzja. Ale nie będzie ona zbyt długa, gdyż niestety nie mam za dużo do powiedzenia na jej temat :(

7. Co czytasz obecnie?
 Mam zamiar zabrać się za "Zdradzoną" P.C.Cast, przeczytałam kilka stron "Potopu" (lektura), na komórce czytam "Klątwę tygrysa", a w Empiku podczytuję "Wampiraci. Imperium nocy", ale to już dawno czytałam, bo w Empiku przesiadywałam ostatnio kilka miesięcy temu.  

8. Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi? Jeśli używasz zakładek, to jakie one są?
 Nigdy nie zaginałam oślich rogów, nawet jak byłam mała. Nie lubię też, jak inni to robią, zawsze upominam takie osoby, że przecież niszczą książki. Mam wiele zakładek, niektóre kupuję, niektóre biorę z biblioteki. Kiedyś robiłam sama z biletów do cyrku - do bloku technicznego z dwóch stron przyklejałam bilety, wycinałam i już:) Bardzo podobają mi się zakładki robione ręcznie, jednak sama nie mam za grosz talentu i muszę radzić sobie ze zwykłymi.

9. Ebook czy audiobook?
Jeśli miałabym wybierać z dwóch powyższych to ebook, ale za nimi też nie przepadam. Audiobooka słuchałam kilka razy i jakoś tak dziwnie było. Z form elektronicznych najbardziej lubię mbooki. Ale nic nie zastąpi książki papierowej, której nigdy nie zastąpię na stałe niczym elektronicznym. Mam nadzieję, że teorie niektórych się nie sprawdzą i ebooki nie wyprą papierobooków:)

10. Jaka jest Twoja ulubiona książka z dzieciństwa?
Zdecydowanie "Dzieci z Bullerbyn". Była to chyba pierwsza książka, albo chociaż jedna z pierwszych, o takiej grubości, którą przeczytałam sama. Jest to wspaniała opowieść, do tej pory zazdroszczę tym dzieciom takiego wspaniałego dzieciństwa. Do moich ulubionych książek z dzieciństwa należą też inne dzieła Astrid Lindgren np. "Bracia Lwie Serce", "Ronja, córka zbójnika", "Rasmus i włóczęga", "Rasmus, Pontus i pies Toker" i wiele wiele innych...

 11. Którą z postaci literackich cenisz najbardziej?
Nie wiem, jaką postać literacką cenię najbardziej. To trudne pytanie i trudno udzielić na nie odpowiedzi, więc może nie będę:)

Do zabawy zapraszam wszystkich, którzy mają chcą poodpowiadać na pytania:DNa dworze śliczna pogoda, aż się chce wyjść na dwór:) No i jeszcze perspektywa dłuuuugiego weekendu.... Ahh, aż chce się, żeby to jak najdłużej trwało....

Pozdrawiam Maturzystów, dzięki Wam czeka mnie jeszcze więcej wolnego:))

8 komentarzy:

 1. Fajna, fajna zabawa :) Też już mam za sobą odpowiedzi na te pytania i część nawet pokrywa się faktycznie z Twoimi :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Również mam za sobą udział w tej zabawie. Rzeczywiście część Twoich odpowiedzi nawet pokrywa się z moimi - widać, że wiele wspólnego łączy bloggerów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem lubię przeczytać sobie książkę z wątkiem kryminalnym ^^ Zaginanie rogów to normalnie karygodna czynność!

  OdpowiedzUsuń
 4. Najgorsze jest pytanie jedenaste. Ciężko jest wymienić tylko jedną, albo aż jedną postać, którą się ceni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na prawdę dzięki tej zabawie można się dużo dowiedzieć o innych. Zgadzam się, że zaginanie rogów to niszczenie książek :)

  Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili,
  Shadow(wcześniej Panna Nikt)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba nikt z szanujących się książkoholików nie uznaje zaginania rogów. Toż to barbarzyństwo!:D
  Co do punktu o ukochanej książce z dzieciństwa - mamy identyczny, uwielbiam "Dzieci z Bullerbyn".

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też z dzieciństwa bardzo lubię braci lwie serce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się, że żadna z blogerek nie zagina rogów :D

  OdpowiedzUsuń