sobota, 18 lutego 2012

D.J.MacHale - Pendragon. Wędrowiec

Autor: D.J.MacHale
Tytuł: Wędrowiec
Seria: Pendragon tom 1
Oryginalny tytuł: Pendragon. The Merchant of Death
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 385


D.J. MacHale to nie tylko pisarz, ale także reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Napisał też serię "Pendragon", która liczy 10 tomów (w Polsce do tej pory wydano 9).

Część pierwszą przeczytałam już po raz drugi, ponieważ chcę zapoznać się z kolejnymi tomami, których nie miałam okazji przeczytać i chciałam sobie przypomnieć, co działo się w tej. Opowiada ona o Bobbym Pendragonie, zwykłym chłopaku, który poproszony przez wujka, wyrusza to dziwnego miejsca, aby pomóc pewnym ludziom. Ta kraina to Denduron. Mieszka w niej wiele plemion, ale najcięższe życie ma plemię Milago, które jest zniewolone poprzez inne plemię, bezwzględnych morderców. Okazuje się, że jest on Wędrowcem, którego zadaniem jest ratowanie wielu stref występujących w świecie. Jego największym wrogiem jest Saint Dane, który w różnych strefach przyjmuje różne postaci. Jego planem jest zniszczenie całej Halli - miejsca, w którym wszystkie strefy się znajdują. Bobby swoje przeżycia zapisuje i za pomocą magicznego pierścienia wysyła swojemu przyjacielowi Markowi na Drugą Ziemię - czyli do domu.

Tak jak za pierwszym razem czytania tej książki, tak i tym razem nie zawiodłam się. Bardzo polubiłam głównego bohatera, który nie jest idealny, jak to niestety w niektórych książkach bywa. Chłopak ma wiele słabości, sytuacja przerasta go, zastanawia się, tak jak my zresztą też, czy na pewno jest Wędrowcem, czy komuś się coś przypadkiem nie pomyliło. Przyznaje się nawet to tego, że czasem sobie popłacze. Myślę, że dzięki tym "zabiegom" autor chciał pokazać, że Bobby to zwyczajny chłopak, nie jakiś ideał, który w prawdziwym życiu nie istnieje.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Polecam.

Ocena:8/10

Seria Pendragon:
1. Wędrowiec
2. Zaginione miasto Faar
3. Wojna, której miało nie być
4. Wirus rzeczywistości
5. Czarna Woda
6. Rzeki Zadaa
7. Quilliańskie igrzyska
8. Pielgrzymi z Rayne
9. Panowanie kruka

5 komentarzy:

 1. Nigdy nie słyszałam, ale zapowiada się interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zapowida się naprawdę ciekawie;) chętnie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka w moim guście, na pewno przeczytam.:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham, kocham, kocham tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. przeczytałam 3 części, jedna z moich ulubionych książek :D

  OdpowiedzUsuń