poniedziałek, 3 listopada 2014

Co nowego przyniesie listopad 2014 czyli zapowiedzi!Virginia C. Andrews - Upadłe serca
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. 

Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby – tak jak zawsze marzyła – uczyć w szkole w Winnerow. Poślubia swoją dawną miłość, Logana Stonewalla i z nadzieją patrzy w przyszłość. 

Niestety Heaven, ulegając Loganowi, zgadza się, aby przyjęli zaproszenie Tony'ego Tattertona i spędzili swój miesiąc miodowy w Farthy. Na wspaniałym weselnym przyjęciu Tony zwodzi Logana perspektywą zamieszkania w okazałej rezydencji i podjęcia lukratywnej pracy w Fabryce Zabawek Tattertonów. 

Upiorna przeszłość po raz kolejny upomina się o Heaven, przejmując władzę nad jej losem i niszcząc z trudem wywalczone, kruche szczęście. Heaven musi zmagać się z demonami grzechu i zdrady, walczyć o własną niezależność. Nie poddaje się, ale czy wystarczy jej sił?
Premiera: 4 listopadaCarla Montero - Złota skóra
Wydawnictwo: Rebis
W 1904 roku w Wiedniu dochodzi do serii morderstw, które poruszają miejscową społeczność. Wszystkie ofiary są modelkami artystów, młodymi i pięknymi kobietami o wątpliwej reputacji, należącymi do La Maison des Mannequins, instytucji stworzonej przez kochankę i muzę jednego z najbardziej znanych malarzy: piękną i enigmatyczną Inés. I choć Montero nie wymienia nazwiska konkretnego malarza, jego charakter i usposobienie wskazują na postać Gustava Klimta. 

Wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa detektyw Karl Sehlackman wkracza w świat luksusu i wiedeńskiej secesji oraz w najniższe sfery upadającego imperium. Rozwiązanie najmroczniejszej zagadki w jego policyjnej karierze jest trudniejsze, niż przypuszczał. Głównymi podejrzanymi są bowiem: jego przyjaciel, książę Hugo von Ebenthal, i kobieta, w której zakochał się bez pamięci... 

Powieść osadzona w intrygującym świecie modelek i malarzy z początku XX wieku, której główną bohaterką jest kobieta wyprzedzająca swoją epokę ‒ kobieta, której ciała pragnęli wszyscy, ale tylko jeden zdołał obnażyć jej duszę. 
Wiedeń doby secesji, piękne kobiety, artyści ‒ ta fascynująca historia zachwyca, przeraża i wciąga bez reszty. 
Premiera: 5 listopadaChris Columbus & Ned Vizzini - Dom tajemnic. Starcie potworów
Wydawnictwo: Znak
Książka reżysera Harry'ego Pottera!

W domu Kristoffa wreszcie zapanował spokój. Wichrowa Wiedźma zniknęła, a rodzina Walkerów nagle odkryła dziesięć milionów dolarów na swoim koncie. Ale to tylko cisza przed burzą. Eleanor, Kordelia i Brendan znów będą musieli stawić czoła Wichrowej Wiedźmie, która ukrywała się w najmniej oczekiwanym miejscu, będą świadkami niezwykłego wywoływania duchów, a nawet przeniosą się do Rzymu, gdzie wpadną w sam środek walk gladiatorów. Co tym razem wpiszą do Księgi życzeń i zagłady?
Premiera: 5 listopada

Beata Pawlikowska - Moja dieta cud
Wydawnictwo: Burda Książki
Próbowałam wielu różnych diet. 

I przegrywałam, bo robiłam to z nienawiścią do siebie. 

Aż pewnego dnia zrozumiałam, że ciało podąża za umysłem, a umysł jest kontrolowany przez duszę. 

I dlatego to, co istnieje w twojej duszy ma najmocniejsze przełożenie na kształt twojego ciała. 

I tak wymyśliłam Dietę Atlantydzką. 

Jeżeli chcesz jak najszybciej zrzucić kilogramy i nie interesuje cię to czy za rok będziesz zdrowa czy chora, silna czy słaba, ta książka raczej nie jest dla ciebie. 

Ja chcę ci powiedzieć co zrobić, żeby zawsze mieć szczupłe, zdrowe i silne ciało, przestać chorować, mieć w pełni sprawny umysł i z radością z niego korzystać, a w dodatku czuć się szczęśliwym człowiekiem.
Premiera: 5 listopada


Lena Oskarsson - Zima w bikini
Wydawnictwo: Czarna Owca
Myślała, że wie wszystko o swoim mężczyźnie. Dopóki nie zginął. Jest pierwszy śnieżny dzień w Sztokholmie. Matilda Havermann, psychoterapeutka zaburzeń odżywiania, otrzymuje telefon z policji. Jej mąż miał wypadek motocyklowy. Jechał razem z młodziutką dziewczyną. Obydwoje zginęli na miejscu. Co ich łączyło?Havermann podejmuje ryzykowną grę, by rozwiązać zagadkę. Ślady wiodą do Polski. Powoli odsłania się przerażająca tajemnica. Lepiej, by jej nigdy nie poznała... Psychologiczny thriller o żałobie po stracie ukochanego i odzyskiwaniu kobiecej siły.
Premiera: 5 listopada
Karol Paciorek, Włodek Markowicz - Lekko stronniczy. Jeszcze więcej
Wydawnictwo: Flow Book
Na początku mieli jedynie pomysł i pożyczoną kamerę. . . 

Dziś ich działania obserwuje prawie 200 tysięcy osób na YouTube, codziennie zbierają kilka tysięcy osób przed komputerem, a o ich rekomendacje starają się największe koncerny reklamowe. Stali się idolami dla młodych ludzi w całym kraju. 

Ujawniają kulisy programu, zdradzają mechanizmy rządzące internetowym biznesem i komentują rzeczywistość w nowej formule!
Premiera: 5 listopada


Stephen King - Przebudzenie
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia... 

W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta – w tym także matka Jamie'go i jego ukochana siostra Claire – tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian. 

Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo „przebudzenie” ma wiele znaczeń. 
Premiera: 13 listopada


John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle - W śnieżną noc
Wydawnictwo: Bukowy Las
Trzy gwiazdy literatury młodzieżowej, z kultowym pisarzem, Johnem Greenem na czele, napisały na czas Gwiazdki trzy połączone ze sobą opowiadania. 

Punktem wyjścia jest burza śnieżna, która w Wigilię kompletnie zasypuje miasteczko Gracetown. Na tle lśniących białych zasp pięknie prezentują się prezenty przewiązane wstążeczkami i kolorowe światełka połyskujące w nocy wśród wirujących płatków śniegu. 

Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko w prawdziwie romantyczne ustronie. A przynajmniej tak się wydaje. . . Bo przecież przedzieranie się z unieruchomionego pociągu przez mroźne pustkowia zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie oczekuje, że dzięki wyprawie przez metrowe zaspy do Waffle House uda się odkryć uczucie do wieloletniej przyjaciółki. Albo że powrót prawdziwej miłości rozpocznie się od nieprzyzwoicie wczesnej porannej zmiany w Starbucksie. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, zdarzyć może się wszystko...
Premiera: 19 listopadaJohn Flanagan - Góra skorpiona
Wydawnictwo: Jaguar
Piąty tom cyklu „Drużyna”. Hal, jego towarzysze z Drużyny i Gilian uwolnili dwudziestu Aralueńczyków sprzedanych jako niewolnicy. Po powrocie do Araluen Gilian otrzymuje nową misję od króla Duncana: chronić życie jego córki. Księżniczka Cassandra ocalała już z jednego zamachu, a teraz w królestwie krążą pogłoski o rychłej kolejnej próbie skrytobójstwa za którą stoi sekta wymarłego kultu Skorpiona. Nie czekając na pierwsze uderzenie przeciwnika, Drużyna ponownie łączy siły by uchronić Giliana i księżniczkę. W piątej części Drużyny starzy przyjaciele zmierzą się z nowymi wrogami i wypróbują swoje umiejętności idąc ramię w ramię do bitwy!
Premiera: 19 listopadaEdward Rutherfurd - Paryż
Wydawnictwo: Czarna Owca
Epicki portret miasta świateł!

Poruszająca powieść o Paryżu, w której zostały przedstawione dzieje czterech rodów. Ich losy splatają się na przestrzeni wieków poprzez zakazane związki, małżeństwa z rozsądku, pragnienie zemsty i śmiertelnie niebezpieczne tajemnice. Historia miasta ożywa na stronach powieści poprzez intrygi, wojny, sztukę i chwałę jego mieszkańców. Edward Rutherfurd ukazuje Paryż tak, jak tylko on potrafi: opowiadając o dwóch tysiącach lat miłości, codzienności i dramatów ludzi, którzy zmienili niewielką osadę handlową na błotnistym brzegu Sekwany w uwielbiane miasto całego świata.
Premiera: 19 listopada


C.C.Hunter - Zabrana o zmierzchu
Wydawnictwo: Feeria Young
Trzecia część bestsellerowej serii "Wodospady cienia". Wejdź ponownie do niezwykłego miejsca, w którym spotykają się wszystkie paranormalne istoty, by się uczyć, przyjaźnić i. . . kochać. Kylie Galen desperacko poszukuje prawdy o sobie, swojej prawdziwej rodzinie, swoim przeznaczeniu. Odkrywanie sekretów zawsze wiąże się ze zmianą. . . ale niekoniecznie na lepsze. Gdy w końcu udaje jej się zbliżyć do wyśnionego wilkołaka Lucasa, okazuje się, że jego towarzysze zabronili mu być z nią. Czy na pewno dokonała dobrego wyboru? Co więcej, dręczy ją duch niosący tajemnicze przesłanie o życiu i śmierci. . . Kylie podejmuje wyścig z czasem, by ozwiązać zagadkę i ochronić swoich bliskich. Czy jej się uda? Czy w końcu dowie się, kim naprawdę jest? A może prawda okaże się zupełnie inna i o wiele bardziej zadziwiająca, niż można by przypuszczać. . .
Premiera: 19 listopadaSara Shepard - Pretty Little Liars. Zatrute
Wydawnictwo: Otwarte
A. zmienia reguły gry i zatruwa życie czterem przyjaciółkom, ujawniając kolejne sekrety. Emily, Aria, Spencer i Hanna muszą odpowiadać na niewygodne pytania policji. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, grozi im więzienie. A. sprytnie się maskuje, ale drobna pomyłka może wiele kosztować... 

Czy tym razem dojdzie do konfrontacji?

Premiera: 19 listopada


Mats Strandberg, Sara B.Elfgren - Klucz
Wydawnictwo: Czarna Owca
Minął niespełna miesiąc od tragedii na sali gimnastycznej w liceum w Engelsfors, lecz Wybrańcy nie mają czasu, żeby dojść do siebie. Niebawem ich świat znowu stanie na głowie. Pytania znajdą odpowiedzi, tajemnice zostaną wyjawione, a lojalność będzie wystawiona na ciężką próbę. Czasu jest coraz mniej, a Wybrańcy mogą być pewni tylko jednego – że wszystko się zmieni. Klucz to ostatnia część trylogii o miasteczku Engelsfors. Poprzednie dwa tomy, Krąg Ogień odniosły ogromny sukces zarówno wśród krytyków, jak i czytelników. Krąg został w 2011 r. nominowany do prestiżowej nagrody literackiej Augustpriset w kategorii „literatura dla dzieci i młodzieży”.
Premiera: 19 listopada

Na które premiery czekacie z niecierpliwością? Ja nie mogę się już doczekać Klucza - kolejnego tomu jednej z moich ulubionych trylogii♥

14 komentarzy:

 1. Z tych książek czekam na "Klucz", "Zabraną o zmierzchu" oraz ''W śnieżną noc", chociaż te dwie ostatnie czytałam już po angielsku ;) Ale coś wydaje mi się, że pomyliłaś opis ostatniej książki z opisem PLL XD

  Pozdrawiam,
  Alpaka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurczę, ale gafa! Dzięki za info, już poprawiłam :)

   Usuń
 2. Z niecierpliwością czekam na "W śnieżną noc" już się nie mogę doczekać, kiedy wreszcie przeczytam tę książkę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym ją chciała przeczytać, uwielbiam Greena ♥

   Usuń
 3. Kilka twoich tytułów pokrywa się z moimi, które chętnie bym przygarnęła :_

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko jak to zrobić, żeby nie zbankrutować? :)

   Usuń
 4. Zbliżają się same świetne książki! *_*

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat z tych przedstawionych przez Ciebie to chyba na nic nie czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Złota skóra ma piękną okładkę :) ale chyba z tych pozycji nic dla siebie nie znalazłam

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem najlepsza książka z tych propozycji to Dom Tajemnic! Czytałam zarówno pierwszą część jak i teraz drugą i obie są rewelacyjne i chyba jedne z najlepszych jakie w życiu czytałam! Rodzeństwo Walkerów przeżywa niesamowite i niebezpieczne przygody dzięki czemu czytelnik nigdy się nie nudzi! Polecam wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja czekałam na Dom Tajemnic Starcie Potworów i jak tylko się pojawił to pobiegłam do księgarni :) Nie zawiodłam się :) Dom Tajemnic 2 jest rewelacyjny. Nagłe zwroty akcji, cudowni bohaterowie i zaskakujące zakończenie!

  OdpowiedzUsuń