poniedziałek, 1 września 2014

Bilans miesiąca - sierpień 2014Bye bye sierpniu! Dziś dla większości uczniów niezbyt wesoły dzień, ale mam nadzieję, że umilicie sobie czas lekturą mojego podsumowania. Sierpień jak zwykle zleciał w ekspresowym tempie, ale udało mi się przeczytać sporo książek. Jednak większość z nich było po prostu ok, choć mam za sobą kilka perełek. Tak więc mogę uznać ten miesiąc za udany. 

Do naprawdę dobrych książek mogę zaliczyć "Odnaleźć swą drogę" czyli opowieść o rezolutnej Oli studiującej na Uniwersytecie Nauk Magicznych, "Dziecko śniegu" - przepiękną historię o miłości i przyjaźni osadzoną w nieustępliwym klimacie Alaski oraz "Drugi przekręt Natalii" - kontynuację "Natalii 5" czyli dwóch świetnych komedii kryminalnych. Największym pozytywnym zaskoczeniem tego miesiąca była "Anna we krwi", a rozczarowaniem "Zagadki przeszłości", które ponoć są kryminałem. Do średniaków mogę zaliczyć "Po tamtej stronie ciebie i mnie", "Przysięgę" i "Królową cieni" - nie żałuję, że je przeczytałam, bo miło spędziłam przy nich czas, a poza tym jakaś równowaga musi być, nie można czytać tylko rewelacyjnych książek, bo przestaje się je doceniać :D W sierpniu rozpoczęłam również serię "Przygody Trzech Detektywów". Dzięki niej powróciłam do korzeni, do dzieciństwa, bo od niej właśnie rozpoczęła się moja miłość do kryminałów. Na pewno poświęcę jej osobny post.

Liczba przeczytanych książek: 9
* Kendare Blake - Anna we krwi
* Aleksandra Ruda - Odnaleźć swą drogę
* Eowyn Ivey - Dziecko śniegu
* Jess Rothenberg - Po tamtej stronie ciebie i mnie
* Kate Atkinson - Zagadki przeszłości
* Kimberly Derting - Przysięga
* Marcus Sedgwick - Królowa cieni
* Olga Rudnicka - Drugi przekręt Natalii
* Alfred Hitchock - Tajemnica jąkającej się papugi
Liczba przeczytanych stron: 3130
Średnia liczba stron dziennie: 101
Najczęściej czytana recenzja: "Zagadki przeszłości"
Dodane recenzje: 8

A Wy co ciekawego przeczytaliście w ubiegłym miesiącu? 

9 komentarzy:

 1. Piękne podsumowanie miesiąca :) Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi także "Anna we krwi" bardzo mi się podobala" :)) Przysięga wprawdzie była całkiem niezła xD
  Ja w sierpniu przeczytałam bardzo dużo książek i prawie wszystkie romanse historyczne. Gorąco polecam Ci ksiażkę "Drugie dziecko", mimo, żę to kryminał była tak bardzo poruszająca, żę chyba z 3 razy się popłakałam... jestem ciekawa twojej opinii :))

  http://papierowa-kraina.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam w planach kryminały Link (bo mówisz chyba o jej książce, nie?). Słyszałam o nich dużo dobrego i muszę w końcu sama spróbować :)

   Usuń
 3. Gratuluje wyniku. Natalii 5 czytałam, ale kontynuacji jeszcze nie, ale mam zamiar to nadrobić. Z gorącego serca polecam Ci inne książki Rudnickiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam większość jej książek i myślę, że pierwsze nie powalały na kolana, ale te ostatnie są już naprawdę dobre ;)

   Usuń
 4. Całkiem niezły wynik, gratuluję i życzę równie owocnego września :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Tobie życzę tego samego ;)

   Usuń