wtorek, 29 października 2013

Cynthia Hand - Anielska

Autor: Cynthia Hand
Tytuł: Anielska
Seria: Nieziemska tom 2
Oryginalny tytuł: Unearthly #2: Hallowed
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 334
Zadanie, które miała do zrobienia Clara Gardner w poprzedniej części, nie zostało poprawnie wykonane. Po dramatycznych wydarzeniach związanych z pożarem lasu, anielitka zastanawia się, co dalej będzie się z nią działo. Czy dostanie od nieba drugą szansę?

W pewnym sensie tak. Skoro nie ukończyła misji, trwa ona nadal. Dziewczynie zaczyna objawiać się kolejna wizja: pogrzeb bardzo bliskiej jej osoby, na którym będzie razem z Christianem i innymi bliskimi osobami. Jednak gdzie jest Tucker? Czy to on umrze? Pełna obaw i niepewności Clara stara się żyć normalnie. Nie do końca się jej to udaje, ponieważ zmaga się z Czarnym Skrzydłem, które chce pozbawić ją życia. Aby umieć się obronić, musi szkolić swe anielskie umiejętności, takie jak włączanie i wyłączanie chwały czy zamykanie się na uczucia innych. Razem z przyjaciółmi poznaje mnóstwo tajemnic dotyczących tego, kim jest oraz dowiaduje się w końcu, co ukrywała przed nią matka. Nawiasem mówiąc, czytając Nieziemską, byłam tego bardzo ciekawa.


"Kiedy jestem daleko od ciebie, moje serce umiera po kawałku."

Według mnie Anielska niczym nie różniła się od poprzedniczki, to znaczy, w równym stopniu mi się podobała. Bohaterowie nadal są tacy sami - Clara trochę zbyt często myśli tylko o sobie, Tucker to przystojny, idealny chłopak, a Christian: niepoprawny romantyk. Jedynie Jeffrey stał się bardziej mroczny i miał dosyć zachowania siostry, co bardzo mi się w nim podobało. Mniej przypadło mi do gustu to, że w porównaniu z pierwszą częścią, tu Tucker pojawia się bardzo rzadko.

W dalszym ciągu autorka powoli odsłania wszystkie karty, stopniuje napięcie. Dowiadujemy się tu wielu przełomowych faktów, które sprawiają, że ma się ochotę na więcej. Bardziej widoczny jest tu trójkąt miłosny Christian - Clara - Tucker. Anielitka musi wybierać między miłością a przeznaczeniem. Kogo wybierze?

"Właśnie to jest najtrudniejsze. Ta nieobecność pewności."

Podsumowując, pomimo kilku minusów, powieść czyta się w ekspresowym tempie, wprost nie można się od niej oderwać. Jeśli mieliście już do czynienia z Nieziemską, to ta część również się Wam spodoba. Moje ogólne wrażenie jest dobre. Książka kończy się z kilkoma niedopowiedzeniami, ale to dobrze, bo dzięki temu mam ogromną ochotę na kolejną część.

Ocena: 8/10


Cykl Nieziemska:
Nieziemska ׀ Anielska

8 komentarzy:

 1. Czytałam część pierwszą, co było dla mnie katorgą.
  W życiu nie sięgnę po kolejną część ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszej części jeszcze nie czytałam, ale słyszałam już co nieco o tych książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam mieszane uczucia, ale ostatecznie dam jej szansę

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nie dla mnie ten cykl, więc odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówiąc, to jakoś nigdy nie ciągło mnie do tej serii, ale nie mówię nie. Pewnie jak wpadnie mi w ręce w bibliotece, to dam się skusić :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubie takie serie, więc pewnie jak będę miała okazję to ja przeczytam :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Anielska była teoretycznie gorsza od nieziemskiej, ale wywoływała dużo więcej emocji. Niezapomniane lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak to możliwe, że tak dawno mnie u Ciebie nie było ? ;o
  co do książki miałam ją na półce ale jakoś nie skusiłam się na przeczytanie

  OdpowiedzUsuń