środa, 7 stycznia 2015

Co nowego przyniesie styczeń 2015 czyli zapowiedzi!Dolores Redondo - Świadectwo kości
Wydawnictwo: Czarna Owca
Trwa proces przeciwko Jasonówi Medinie, oskarżonego o gwałt i zamordowanie swojej pasierbicy. Podczas przerwy w rozprawie oskarżony popełnia samobójstwo w sądowej toalecie. Inspektor Salazar dowiaduje się, że Medina zostawił dla niej list zawierający jedno tajemnicze słowo: Tarttalo. Czy stanie się ono kluczem do rozwiązania mrożącej krew w żyłach zagadki?
Premiera: 14 styczniaKate Atkinson - Przysługa
Wydawnictwo: Czarna Owca
Lato. W Edynburgu trwa festiwal teatralny. Ludzie oczekujący na poranny spektakl są świadkami drogowej stłuczki i brutalnej napaści, które odmienią życie wszystkich zaangażowanych. Jednym z postronnych obserwatorów zajścia jest Jackson Brodie, były żołnierz, były policjant oraz były prywatny detektyw – a wkrótce główny podejrzany w sprawie o morderstwo. 

Trup ściele się gęsto, a przeszłość każdego z bohaterów, niczym rosyjska matrioszka, skrywa kolejne elementy zagadkowej układanki. Wszyscy szukają miłości, pieniędzy, odkupienia win albo ucieczki – koniec końców każdy odkrywa własne prawdziwe oblicze.

Premiera: 14 stycznia
Mitch Albom - Pierwszy telefon z nieba
Wydawnictwo: Znak
Często miłość nadal łączy ludzi, mimo że życie ich rozdziela. Ile razy chcieliście złapać za telefon i zadzwonić do kogoś, za kim tęsknicie? Podzielić się radościami, smutkami i marzeniami? Ile razy wyrzucaliście sobie, że nie zdążyliście powiedzieć komuś, jak wiele dla was znaczy, że odkładaliście rozmowę na jutro, na kiedy indziej? Kochamy wciąż za mało i stale za późno, smucimy się, że nie można cofnąć czasu. A gdyby tak... niemożliwe stało się możliwe? Co byś zrobił, gdyby obok Ciebie wydarzył się cud?
Nowa powieść Mitcha Alboma, autora Zaklinacza czasu, to książka o sprawach najważniejszych i najbardziej intymnych: o pragnieniu bliskości, tęsknocie za ukochaną osobą i o sile nadziei.
Premiera: 14 styczniaA.S.A. Harrison - W cieniu
Wydawnictwo: Znak
Jak w ciągu kilku tygodni w wieloletnim związku można przejść od stabilizacji do morderstwa? Todd zostawia Jodi dla dużo młodszej kobiety. Dla Jodi oznacza to koniec życia, które dotąd prowadziła: pięknego domu, stabilizacji, bezpieczeństwa. Jedynym, i najlepszym wyjściem z tej sytuacji wydaje się zamordowanie partnera, zanim ten zmieni testament. W cieniu to przenikliwa, psychologicznie wiarygodna analiza rozpadu związku i tego, do czego zdolny jest zwykły człowiek, który może stracić wszystko.
Premiera: 14 stycznia
Gayle Forman - Wróć, jeśli pamiętasz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki... ale zniknęła z życia Adama. 

Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę... 

Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?
Premiera: 14 styczniaLevi Henriksen - Śnieg przykryje śnieg
Wydawnictwo: Smak Słowa
37-letni Dan Kaspersen wraca do małej rodzinnej wioski Skogli niedaleko Kongsvinger na pogrzeb brata. Właśnie odsiedział dwuletni wyrok za przemyt narkotyków i szuka dla siebie nowego miejsca w życiu. Jego brat zmarł w tragicznych okolicznościach: został znaleziony martwy w swoim samochodzie na podwórzu małego gospodarstwa.
Dan nie radzi sobie z żałobą, ponieważ łączyła go z bratem wyjątkowo silna więź emocjonalna – tym silniejsza, że wiele lat temu w wypadku samochodowym stracili oboje rodziców. Zamierza sprzedać gospodarstwo i wyjechać ze Skogli, jednak w jego życie niespodziewanie wkracza Mona Steinmyra.
Jej promienny uśmiech staje się pierwszym powodem, dla którego Dan przestaje spieszyć się z wyjazdem. Tymczasem niejeden mieszkaniec Skogli dałby wiele, żeby jak najszybciej pozbyć się go ze wsi, bo kiedy Dan zaczyna przeglądać rzeczy brata, na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych tajemnic.
Żal, tęsknota i potrzeba bliskości są nicią przewodnią tej historii, która rozwija się w kierunku psychologicznego thrillera, choć oczywiście nie brakuje w nim wzruszającego wątku miłosnego.
Premiera: 15 stycznia


Lisa Unger - Mój przyjaciel mrok
Wydawnictwo: W.A.B.
Pisarka Bethany Graves po trudnym rozwodzie przeprowadza się do Hollows, małego miasteczka w północno wschodnich Stanach. Tu planuje napisać książkę i naprawić swoje relacje z nastoletnią córką, Willow. 

Gdy dziewczyna odkrywa w pobliskim lesie jamę przypominającą grób, obie kobiety wikłają się w śledztwo sięgające wydarzeń sprzed dwudziestu pięciu lat.
Premiera: 28 stycznia
Styczeń zapowiada się o wiele ciekawiej niż grudzień! W tym miesiącu wychodzi sporo kryminałów i thrillerów, najbardziej ostrzę sobie ząbki na "Świadectwo kości" i "Mój przyjaciel mrok". Nie pogardziłabym również "Wróć, jeśli pamiętasz", choć nie czytałam jeszcze poprzedniej części. Zbiera ona jednak tyle pozytywnych opinii, że planuję wkrótce na własnej skórze przekonać się o ich fenomenie. A Was co zainteresowało z nadchodzących książkowych premier? 

10 komentarzy:

 1. Czekam na "Wróć, jeśli pamiętasz" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy telefon z nieba - oj, tak :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Styczeń rzeczywiście wspaniale się zapowiada, ja z niecierpliwością czekam na "Wróć, jeśli pamiętasz" :) Bardzo Ci polecam "Zostań, jeśli kochasz" skoro jeszcze nie czytałaś, moim zdaniem świetna ksiązka! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już niedługo będę miała okazję ją przeczytać :)

   Usuń
 4. Ja ze swojej strony czekam na kontynuację ''Zostań, jeśli kochasz'' oraz na kilka innych książek :D

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Z prezentowanych czekam na "Wróć, jeśli pamiętasz". Czytałam w tym roku tom 1 tej serii i ciekawi mnie troszkę jej kontynuacja ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z pewnością przeczytam "Wróć, jeśli pamiętasz", pierwszą część miło wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam z niecierpliwością na Redondo :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na ,,Pierwszy telefon z nieba" mam największą chęć z tej listy:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na książkę Gayle Forman :)

  OdpowiedzUsuń