sobota, 13 grudnia 2014

Co nowego przyniesie grudzień 2014 czyli zapowiedzi!

Cecelia Ahern - Love, Rosie
Wydawnictwo: Akurat
Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni. Życie zadaje im jednak okrutny cios: rodzice Alexa przenoszą się z Irlandii do Ameryki i chłopiec oczywiście jedzie tam razem z nimi. Czy magiczny związek dwojga młodych ludzi przetrwa lata i tysiące kilometrów rozłąki? Czy wielka przyjaźń przerodziłaby się w coś silniejszego, gdyby okoliczności ułożyły się inaczej? Jeżeli los da im jeszcze jedną szansę, czy Rosie i Alex znajdą w sobie dość odwagi, żeby spróbować się o tym przekonać?

Czy warto czekać na prawdziwą miłość? Czy każdy z nas ma swoją „drugą połówkę”? Może dowiemy się tego po lekturze tej ciepłej i wzruszającej powieści.

Premiera: 3 grudnia

Kami Garcia & Margaret Stohl - Niebezpieczne istoty
Wydawnictwo: Feeria Young
Ridley to bardzo, bardzo niegrzeczna dziewczynka. Nie można jej ufać, a co gorsza, nie można zaufać też sobie, gdy jest się obok niej. Jej chłopak Link to muzyk rockowy. Razem wyjeżdżają do nowego Jorku, gdzie Link ma nadzieję rozpocząć karierę. 

Wkrótce okazuje się, że może to być ich ostatnia podróż, bo cena za ich życie jest bardzo wysoka...
Premiera: 3 grudnia

Rick Riordan - Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona
Wydawnictwo: Galeria Książki
„Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków... Gdyby jednak wiedza o greckich bogach miała kiedyś pomóc wam przeżyć spotkanie z nimi, jeśli się przed wami pojawią, to może spisanie tego wszystkiego będzie moim dobrym uczynkiem tygodnia”. 

Tak zaczynają się "Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona", książka, w której syn Posejdona dodaje do klasycznych opowieści własną magię – oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. „Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku”. 

Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że książka będzie niezbędna w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylkoprzyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje.
Premiera: 17 grudnia


Grudzień pod względem nowości tradycyjnie wypada dosyć marnie. Mam nadzieję, że nowy rok rozpocznie się samymi smakowitymi kąskami ;) Z powyższych pozycji najbardziej chciałabym przeczytać najnowszą powieść Cecelii Ahern, ponieważ bardzo miło wspominam P.S.Kocham cię. Pozostałe powieści pokazuję raczej jako ciekawostki dla fanów autorów. Macie w planach którąś z powyższych pozycji czy w tym miesiącu pasujecie?

12 komentarzy:

 1. Raczej nie widzę nic dla siebie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety rzeczywiście grudzień słaby oby w styczniu było lepiej :) Chciałabym tylko przeczytać "Love Rosie", tylko to mnie zaintereswało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że nie tylko ja mam mało must have na ten miesiąc :D Właśnie zaczytuję sie w "Love Rosie", genialna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam "Love Rosie", ale stare wydanie pt "Na końcu tęczy". Do dziś pozytywnie wspominam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurczę, nie wiedziałam, że to nowe wydanie tamtej książki, myślałam że to nowa powieść C.Ahern - dzięki za informację! :)

   Usuń
 5. Czytałam tylko "Niebezpieczne..." :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mnie intrygują Niebezpieczne istoty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie nic. Na szczęscie, bo mam mnóstwo zaległości i kupowanie nowych tytułów zdecydowanie mi się nie uśmiecha...

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią zobaczę na swojej półce wszystkie z powyższych tomów, jednakże najbardziej ciekawa jestem ''Love, Rose'' ;)

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsze dwie pozycję są w moich Planach zakupowych... ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza i ostatnia zapowiedź najciekawsze :)

  OdpowiedzUsuń