środa, 4 marca 2015

Co nowego przyniesie marzec 2015 czyli zapowiedzi!
Lisa Unger - Wyspa nieprawdy
Wydawnictwo: W.A.B.
Pragnąc odmienić swoje życie i zaskoczyć bliskich, Kate pisze książkę na podstawie dzienników ciotki Caroline i babki Lany. Odkrywa dzięki nim historię burzliwego i tragicznego w skutkach romansu – historię, która ujawni ukrywane od lat fakty z życia rodziny i sprawi, że zarówno Kate, jak i jej matka, Birdie, spojrzą na swoją relację z zupełnie innej perspektywy. Ale czy to pomoże im odkryć prawdę o tajemniczych nieznajomych, których Birdie czasem zauważa na rodzinnej wyspie?
Premiera: 4 marca


Lauren Kate - Wodospad
Wydawnictwo: Galeria Książki
Łzy Eureki zatopiły świat. Atlantyda zaczęła się wznosić, a wraz z nią jej złowrogi władca Atlas. Eureka jako jedyna może go powstrzymać, ale najpierw musi nauczyć się walczyć. Wraz z Cat, rodziną i Anderem, olśniewającym Tragarzem Ziarna, przebywa ocean, by odnaleźć Solona, tajemniczego zaginionego Tragarza Ziarna, który wie, jak pokonać Atlasa. Wydostawszy się na ląd, Eureka pada ofiarą szyderstw wiedźm plotki, pozbawionych domu atlantydzkich czarodziejek, i ataku miejscowych, którzy próbują przeżyć pośród zniszczeń wywołanych przez jej łzy. I nie czuje się wcale gotowa na stawienie czoła Atlasowi i ocalenie świata, gdy Solon wyjawia, że słabością Andera jest miłość, a wszelkie uczucia, jakie żywi do niej chłopak, przyspieszają jego starzenie. Próbując znaleźć sens w mrocznym świecie stworzonym przez jej smutek, Eureka trafia nad zaczarowaną sadzawkę. Jej zaskakujące odbicie ujawnia wstrząsającą tajemnicę – jeśli Eureka okaże się dość silna, może wykorzystać tę wiedzę, by pokonać Atlasa. . . chyba, że jej złamane serce jest dokładnie tym, czego władca potrzebuje, by ożywić swoje wznoszące się królestwo. . .
Premiera: 4 marca

John Green, David Levithan - Will Grayson, Will Grayson
Wydawnictwo: Bukowy Las
Pewnego zimnego wieczoru w niezwykłym zakątku Chicago przecinają się ścieżki dwóch nastolatków o tym samym nazwisku, obracających się w zupełnie różnych kręgach. 

Ich życie nagle rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku, obfitując w heroiczne porywy serca i znajdując kulminację w najcudowniejszym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen. 

Premiera: 4 marcaSara Shepard - Toksyczne
Wydawnictwo: Otwarte
Aria, Emily, Spencer i Hanna ledwo uszły z życiem z ostatniego starcia z A. Policja jest przekonana, że ich prześladowca został wreszcie schwytany i że to już koniec tej toksycznej sprawy. Tymczasem prawdziwa, śmiertelnie niebezpieczna A. wciąż jest na wolności i nie spocznie, dopóki nie dopadnie dziewczyn... 

Czasu jest mało. Czy przyjaciółki zdążą wytropić A. , zanim same staną się jej ofiarami?

Premiera: 4 marcaMargareta Stromstedt - Astrid Lindgren. Biografia
Wydawnictwo: Marginesy
Pippi Pończoszanka, bracia Lwie Serce, Mio, Emil ze Smalandii, dzieci z Bullerbyn, Karlsson z Dachu – to tylko kilkoro bohaterów wymyślonych przez Astrid Lindgren, najsłynniejszą pisarkę dla dzieci. 
Miała osiemnaście lat, gdy zaszła w ciążę z mężczyzną, którego imienia nigdy nie ujawniła. Po skandalu, jaki wybuchł w jej wiosce, wyprowadziła się z domu i urodziła syna w duńskim szpitalu Królestwo – jedynym, gdzie nie odbierano dzieci samotnym matkom. Nie mogła się nim jednak opiekować i Lars trafił do zaprzyjaźnionej rodziny zastępczej. 
Późno zaczęła pisać – debiutowała w wieku 37 lat, ale jej książki natychmiast spotkały się nie tylko z uznaniem, ale i wywoływały debaty narodowe, jak choćby ta, czy Pippi nie zepsuje dzieciom charakterów swoim anarchizmem. 
Dziennikarze obliczyli, że ze wszystkich wydanych na świecie książek Astrid Lindgren można by ustawić 175 wież Eiffla. Jej powieści przetłumaczono na 73 języki. 
Premiera: 4 marca

Christoffer Carlsson - Niewidzialny człowiek z Salem
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ostatnie dni lata. W sztokholmskim schronisku dla bezdomnych policja znajduje ciało zastrzelonej narkomanki. Światła radiowozów budzą mieszkającego w tej samej kamienicy zawieszonego w obowiązkach policjanta, Leo Junkera. 
Junker nie może jednak trzymać się z dala od tej sprawy – okazuje się, że morderstwo powiązane jest z jego własną trudną młodością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat, które na zawsze odmieniło jego życie. 
W ciemnych zaułkach miasta, opanowanych przez organizacje przestępcze, rozpoczyna się poszukiwanie zabójcy oraz prawdy o przeszłości Junkera... 

Nagroda Szwedzkiej Akademii Kryminałów za najlepszy szwedzki kryminał 2013.
Premiera: 18 marca

Sue Monk Kidd - Sekretne życie pszczół
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie...
Premiera: 18 marca


Ingrid Hedstrom - Krwawy księżyc nad Villette
Wydawnictwo: Czarna Owca
Dla sędzi śledczej Martine Poirot podróż Orient Expressem nie będzie dokładnie tym, czego się spodziewała. Daleko od domu, uwięziona w brudnym i zdewastowanym pociągu, gdzieś na zaśnieżonych Bałkanach, staje się świadkiem morderstwa. Podczas śledztwa wychodzą na jaw wątki sięgające mrocznej przeszłości, ale też te dotyczące najbliższych wydarzeń. Niedługo potem w Villette zostają zamordowane żona, córka i wnuczka szanowanego i lubianego nauczyciela. Sędzia Poirot wkrótce znajdzie się w labiryncie zemsty, nienawiści i tajemnic, który prowadzi na Południe Francji, Archipelag Sztokholmski i w świat działającej ponad granicami państw tajnej organizacji. Zmagając się z osobistą tragedią Martine dociera do przerażających faktów i staje twarzą w twarz z nie znającym litości mordercą.
Premiera: 25 marca
Marzec obfituje w książkowe premiery, wybrałam kilka tych, które mnie zainteresowały. A Wy czekacie w tym miesiącu na jakieś nowości wydawnicze?

5 komentarzy:

 1. Dla mnie tylko "Sekretne życie pszczół" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam pojęcia, że wychodzi biografia Astrid Lindgren, skoro tak koniecznie muszę ją mieć, to moja ulubiona autorka z dzieciństwa :D
  Ciekawi mnie również kolejna książka Greena :) Poza tym mam jeszcze kilka typów w tym miesiącu, nie mam pojęcia kiedy ja to przeczytam i kupię... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Astrid Lindgren. Biografia plus Sekretne życie pszczół - te książki muszę mieć koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tego tylko "Will Grayson, Will Grayson" oraz "Wodospad" mnie ciekawią

  OdpowiedzUsuń
 5. Po ''Will Grayson, Will Grayson'' na pewno kiedyś sięgnę (pewnie dłuuugo po premierze). Plus jeszcze kilka innych książek, które ciekawią mnie w tym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń