środa, 26 grudnia 2012

Andrew Duncan -Tajemniczy Londyn

Autor: Andrew Duncan
Tytuł: Tajemniczy Londyn
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 192
Rok wydania: 2009Andrew Duncan jest historykiem i znawcą Londynu. Jego książki "Walking London", "Walking Village London" oraz "Andrew Duncan's Favourite London Walks" są bestsellerami, czytanymi przez wszystkich miłośników Londynu.

"Tajemniczy Londyn" to nie tylko przewodnik po stolicy Anglii. Jest to również zbiór wielu ciekawych historii, ciekawostek oraz mało znanych faktów. Co pewien czas czytanie umilają nam duże zdjęcia oraz mapy, które ułatwiają wyobrażenie sobie tego, o czym pisze autor.

Możemy na przykład poczytać o zaginionych rzekach Londynu, o tym co prócz metra kryje się pod ziemią metropolii, o lwie z kamienia Coade, o nietypowych muzeach czy o Westminsterze. Opisane jest to w bardzo ciekawy sposób, czułam, że bardzo chciałabym odwiedzić wszystkie te wspaniałe miejsca.

Z tyłu kolejny rozdział warty uwagi: Godziny otwarcia, adresy i dodatkowe informacje. Mamy tu przedstawione rzetelne wskazówki na temat, gdzie znajdują się te miejsca, jak do nich dotrzeć, telefony kontaktowe, stacje metra oraz to, czy wstęp jest wolny czy płatny. Jest to bardzo ważne dla osób, które wybierają się do Londynu, a któreś z opisanych miejsc je zainteresował.

Czytając tę książkę czułam się tak, jakby po Londynie oprowadzał mnie przewodnik. Mogłam sobie wyobrazić, że naprawdę się tam znajduję i zwiedzam miejsca, które tak naprawdę mogę sobie tylko wyobrazić.

Polecam tę książkę przede wszystkim miłośnikom Londynu i Wielkiej Brytanii, osobom, które planują się tam wybrać oraz tym, którzy marzą, żeby się tam znaleźć.

Ocena: 8/10

                                         Za książkę dziękuję wydawnictwu Publicat:

8 komentarzy:

 1. Wygląda ciekawie, ostatnio czytałam książkę w któej mnóstwo było opisów Londynu, ale nie wiele mi one mówily, bo były tylko dodatkiem, opisem tego gdzie toczy się akcja. A fakt, że miało to miejsce na przykład na południu Londynu, nic mi nie mówiło... Tak samo, jak wspomniany lew kojarzy mi się z elementem książki "Londyńska makabra"... i jakoś mnie specjalnie książka ni zachwyciła, ale same opisy miasta były już bardziej malownicze niż w poprzedniej książce, o której wspomniałam :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że jesteś miłośniczką Londynu; mam nadzieję, że jeśli będziesz miała okazję sięgnąć po tę książkę, to przypadnie Ci ona do gustu;)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Wydaje się być ciekawa. Nigdy nie byłam w Londynie, ale może ta lektura by mi to zastąpiła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat po tego typu publikacje raczej nie sięgam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super blog !!! Zapraszam na mój:

  http://www.modowo-kinia.blogspot.com
  KOMENTUJ , OBSERWUJ , ZAGLADAJ
  To dla mnie bardzo wazne !!

  OdpowiedzUsuń
 5. Do Londynu bardzo chciałabym się kiedyś wybrać, ale książka jednak mnie nie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bym z chęcią przeczytała taką publikacje na temat Francji, ponieważ ani Anglia ani Londyn w ogóle mnie nie interesuje. Z anglojęzycznych wolę Amerykę, Kanadę i Australię.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O, coś jak najbardziej dla mnie, bo chętnie pojechałabym do Anglii. Fajnie, że autor oprócz podstawowych informacji postanowił wprowadzić do książki ciekawostki i różne historie. Od książki tej trochę jednak "odtrąca" mnie fakt, że wydanie jest z 2009 roku i część informacji takich jak numery telefonów czy godziny otwarcia mogły się już pozmieniać...

  OdpowiedzUsuń