środa, 6 czerwca 2012

Brian Haughton - Przewodnik po zjawiskach paranormalnych

Autor: Brian Haughton
Tytuł: Przewodnik po zjawiskach paranormalnych
Oryginalny tytuł: Handbook of Paranormal Powers
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 224
Rok wydania: 2012


Czy wierzycie w zjawiska paranormalne czy inaczej nadnaturalne? Jeżeli chodzi o mnie to sama nie wiem. Wielokrotnie się zastanawiałam, czy wierzę w duchy, zjawy, jasnowidzenie i inne tego typu "dziwactwa". Ale w dalszym ciągu nie potrafię stanąć po stronie osób "na tak" lub tych "na nie".

Powyższa książka przybliża i szczegółowo wyjaśnia różne zagadnienia z dziedziny psychologii (a może parapsychologii?) takie jak telepatia, jasnowidzenie, widzenie aury, pismo automatyczne, wróżenie a także takie, o których nigdy wcześniej nie słyszałam np: prekognicja, kanalizm, psychometria, radiestezja i wiele wiele innych.

Tak jak w przypadku Zmierzchu ilustrowanego, tak i tu urzekła mnie szata graficzna. Zresztą wszystkie poradniki z wydawnictwa Publicat, z którymi miałam do czynienia są przepiękne, mam jeszcze inny wydany w jakimś konkursie, który wygrywa z tymi wcześniej wymienionymi. Moim zdaniem książka ta jest stylizowana na starą - wygląda jak stary zeszyt znaleziony u dziadka na strychu - dzięki kolorze okładki, jej "zniszczeniu" oraz poprzez wnętrze książki: pożółkłe kartki. Jest w niej także wiele ilustracji i zdjęć.

Kolejną rzeczą, która mnie rozśmieszyła jest to, że możemy wykonać sobie testy, aby sprawdzić, czy mamy zdolności paranormalne. Jest to szczegółowo wyjaśnione, krok po kroku. Ale ja może podziękuję za testy:)

Najbardziej spodobała mi się sekcja "analiza przypadku", w której przedstawione są konkretne osoby, a wydarzenia paranormalne w ich życiu są poparte przykładami. Możemy poznać tu wiele interesujących osób, które dla jednych czytelników są wariatami, a dla innych prawdziwymi przykładami i dowodami na istnienie "czegoś więcej".

Książka wywarła na mnie dobre wrażenie. Lubię czasem poczytać na takie tematy, choć przyznam, że bardziej lubię oglądać programy o psychologii w telewizji. Czytało mi się ją fajnie i polecam ją wszystkim, których taka tematyka interesuje.

Ocena: 4/5

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu:
P.S. Niedługo pojawi się recenzja kolejnej powieści oraz stosik. Zapraszam:)

10 komentarzy:

 1. Nie, to nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A moje jak najbardziej! Chętnie zapoznałabym się z tą publikacją :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. zapowiada się ciekawie :) niedługo sama będę miała okazję bliżej poznawać książki o podobnej tematyce ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. Łał, aż ciarki przechodzą po plecach... Brzmi super - możliwe, że po nią sięgnę :) I nie mogę się doczekać stosiku! ;-))

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ mam ochotę na tę książkę, muszę koniecze ja sobie kupić!

  OdpowiedzUsuń
 7. Może kiedyś. Mnie również interesują takie zjawiska.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z pewnością sięgnę po to w swoim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie bym do tego zajrzała

  OdpowiedzUsuń