poniedziałek, 2 lutego 2015

Co nowego przyniesie luty 2015 czyli zapowiedzi!Kass Morgan - Misja 100
Wydawnictwo: Bukowy Las
Trzysta lat po spustoszeniu Ziemi przez kataklizm, który uczynił ją niezdatną do życia, ludzie wciąż przebywają w oddalonej od macierzystej planety stacji kosmicznej. Ściśle egzekwowana kontrola narodzin pozwala im oszczędzać kurczące się zasoby, a dorośli skazani za przestępstwa zostają natychmiast straceni. W obawie, że kolonii pozostało niewiele czasu, Kanclerz decyduje o wysłaniu setki młodocianych przestępców na Ziemię, żeby przekonać się, czy powierzchnia planety nadaje się do ponownego zamieszkania. Czy będzie to dla nich szansa na nowe życie, czy wręcz przeciwnie – pewna śmierć?

W zetknięciu z dziką przyrodą setka zesłańców, prześladowana przez tajemnice z przeszłości, musi walczyć o życie. Nikt nie uważał ich za bohaterów, jednak dla całej ludzkości są ostatnią nadzieją na przetrwanie.

Premiera: 4 luty


Viveca Sten - W zamkniętym kręgu
Wydawnictwo: Czarna Owca
Jest słoneczny, lipcowy dzień. W powietrzu czuć ekscytację, na morzu w okolicach Sandhamn aż roi się od jachtów. Wszyscy chcą zobaczyć start Gotland Runt, największych morskich regat północnej Europy. 

Płynący na czele jacht, nagle traci kurs... Kapitana zastrzelono na otwartym morzu. Inspektor policji kryminalnej Thomas Andreasson, który również znajduje się wśród widzów, natychmiast zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. 

Ofiarą jest Oscar Juliander, adwokat, wiceprezes Szwedzkiego Królewskiego Klubu Jachtowego i szanowany ojciec rodziny. Wkrótce okazuje się, że za idealnym wizerunkiem Juliandera kryją się tajemnice i kłamstwa, i nic nie jest takie, jakie się wydaje. 

I wtedy zamordowany zostaje kolejny członek klubu jachtowego...
Premiera: 4 luty


Colleen Hoover - Losing hope
Wydawnictwo: Otwarte
Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia. 

Losing Hope to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie.
Premiera: 4 lutyAnders de la Motte - Szczątki pamięci
Wydawnictwo: Czarna Owca
Oszust poszukujący prawdy.
Minister, który może stracić wszystko.
Oficer policji David Sarac odpowiada za kontakty z informatorami. Do jego zadań należą rekrutacja i opieka nad tajnymi źródłami informacji. Na co dzień ucieka się do manipulacji, łapówkarstwa i zastraszania. Dopóki osiąga wyniki, nikt nie zadaje mu pytań. Pewnego dnia wszystko się jednak zmienia… 
Kiedy w wypadku samochodowym traci pamięć, a wraz z nią kontrolę nad rozbudowaną siatką oszustw i kłamstw, staje się łatwym celem dla wszystkich, którzy chcą zyskać dostęp do jego tajemnic. 
Aby ochronić siebie i swoje kontakty, musi odnowić znajomość z bardzo niebezpiecznym człowiekiem. Okazuje się, że wiele osób, działających po obu stronach prawa, jest gotowych, nawet za cenę życia, poznać prawdziwą tożsamość przestępcy…
Szczątki pamięci to pierwsza książką w serii. Powieść została sprzedana do ponad 20 krajów, a wytwórnia filmowa Lionsgate produkuje amerykański serial telewizyjny, oparty na wszystkich częściach cyklu.
Premiera: 18 luty


Sarah Jio - Dom na jeziorze
Wydawnictwo: Między Słowami
Ada jest zastępcą redaktora naczelnego w popularnym nowojorskim magazynie. Sukcesy w pracy przyćmiewa jednak osobista tragedia. Dwa lata temu kobieta straciła w wypadku ukochanego męża i córeczkę. 

Uciekając przed bolesną codziennością, Ada postanawia zamieszkać na barce w Seattle. Tam niespodziewanie znajduje tajemniczą skrzynię i wpada na trop mrocznego sekretu sprzed lat. Pół wieku wcześniej młodziutka Penny właśnie w tym miejscu przeżywała wielką zakazaną miłość. Pewnego dnia jednak dziewczyna nagle zniknęła... 

Ada rozwiązuje tajemnicę zaginięcia Penny z pomocą Alexa, przystojnego fotografa zajmującego pobliską barkę. Stopniowo zaczyna spędzać z nim coraz więcej czasu, poznając historię, która zaskakująco splata się z jej losami. 

Czy Ada będzie miała odwagę pokochać na nowo? Kim była Penny i dlaczego nikt w okolicy nie chce o niej mówić?
Premiera: 18 luty


Które książki wpadły Wam w oko? ;)

16 komentarzy:

 1. Dodaję do listy "Fortunę i namiętność" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk!!! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki (z wyjątkiem jakiejś młodzieżówki) i jestem jej bardzo ciekawa, chciałabym zapoznać się z "Cukiernią pod Amorem" :)

   Usuń
 2. Mimo, że na ogół nie czytam takich książek to korci mnie żeby sięgnąć po "Misję 100". Poza tym czekam na "Losing Hope"chociaż nie czytałam jeszcze "Hopeless", ale ta czeka na półce więc w ferie na pewno po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie właśnie też "Misja 100" zaciekawiła, może być to coś niezłego. "Hopeless" też jeszcze nie czytałam, ale mam w planach :)

   Usuń
 3. O nie, w wakacje obejrzałam pierwszy sezon serialu, który najwidoczniej został nakręcony na podstawie książki "Misja 100" :( Może mimo tego po nią sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, nawet nie wiedziałam, że nakręcili serial, warto by było zobaczyć :)

   Usuń
 4. Misja 100 i Szczątki pamięci dla mnie będą priorytetem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "[geim]" przypadł mi do gustu i też jestem ciekawa najnowszej powieści Motte ;)

   Usuń
 5. Jak dla mnie to jedynie dwie: "Misja 100" i "Szczątki pamięci", a z tych dwóch must have to ta pierwsza :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam niecierpliwie na "Dom na jeziorze" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale słyszałam o nich wiele dobrego, więc z chęcią to zrobię ;)

   Usuń
 7. ,,Dom na jeziorze" chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "dom na jeziorze" to książka którą jestem najbardziej zainteresowana, czytałam dwie inne książki autorki i bardzo mi się podobały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na serio muszę poszukać jej książek w bibliotece ;)

   Usuń